Z pěti žádostí podpořil kraj tři

, autor: archiv MMJN

15.12.2020 - Jablonec podal pět žádostí do Dotačních fondů Libereckého kraje v oblasti podpory požární ochrany. Schváleny byly tři žádosti a finanční podporu Liberecký kraj letos nížil o více jak milion korun. Město se na projektech podílí částkou přesahující 300 tisíc korun.

Liberecký kraj poskytl z programu Podpora jednotek požární ochrany obcí LK účelovou dotaci ve výši 200 tisíc korun na tři z pěti projektů, na které statutární město Jablonec nad Nisou podalo žádost. „Oproti loňskému roku tak kraj snížil svou podporu o téměř 1,1 mil. korun,“ říká Vratislav Pavlín, vedoucí oddělení krizového řízení a bezpečnostní ředitel jabloneckého magistrátu.

S městským podílem ve výši 335 tis. korun tak bylo možné zakoupit pro jednotky dobrovolných hasičů dva komplety dýchacích přístrojů, záchytnou vanu i speciální kanystry a dokončit rekonstrukci automobilové stříkačky CAS 32. „Stejně jako každý rok jsme koupili také zásahové obleky, rukavice a boty, abychom obnovili vybavení jednotek požární ochrany,“ dodává Pavlín s tím, že zbytek peněz bylo investováno do přípravy rekonstrukce hasičské zbrojnice v Proseči.

Liberecký kraj

Vytvořeno 15.12.2020 13:20:26 | přečteno 271x | Petr Vitvar
Štítky: dotace , bezpečnost