Z garáže vyvezli další tři tuny odpadu

, autor: archiv MMJN

05.06.2023 - Ve čtvrtek 25. května přikročil jablonecký magistrát s městskou policií a pracovníky veřejně prospěšných prací k razantnímu úklidu dalšího z problémových míst v Jablonci. Tentokrát šlo o opuštěnou garáž v ulici Plynární, kterou osídlili lidé bez domova a celkem odtud odvezli necelou tunu odpadu. Tento týden se ke garáži vrátili znovu a vyklidili další tři tuny. 

V okamžiku prvního zásahu úklidové čety se odsud odvezla necelá tuna odpadu. „Nepořádek tu byl však tak velký, že se sem pracovníci museli vrátit a vyvézt obsah garáže, aby ji bylo možné srovnat se zemí. A z ní odvezli ještě další 2,2 tun odpadu a 1,15 tun stavebního odpadu,“ informuje Martina Vacková, vedoucí kanceláře tajemníka jabloneckého magistrátu.

„V boji s nepořádkem ve městě chceme rozhodně pokračovat. V ulici Plynární jsou ještě další podobné garáže jako ta, kterou jsme vyklidili a uklidili její okolí, proto hledáme jejich majitele a budeme se snažit s nimi naložit podobným způsobem. Nechceme totiž, aby se lidé bez domova snažili obydlet další opuštěnou garáž,“ konstatuje jablonecký primátor Miloš Vele.

Vytvořeno 5.6.2023 13:02:59 | přečteno 423x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load