Vše za deset do konce listopadu

, autor: archiv MMJN

10.11.2022 - Do konce listopadu je v jabloneckém re-use centru, které sídlí ve Smetanově ulici, totální výprodej skladu. Vše je za deset korun.

„Před zimou je třeba vyprázdnit skladovací prostor. V nabídce jsou kočárky, dětské sedačky, drobný nábytek, nádobí či sportovní potřeby. Kvůli energetickým opatřením se nebude sklad přes zimu vytápět, proto město Jablonec nad Nisou nabízí až do konce listopadu totální výprodej. Všechny položky nabízí za jednotnou cenu – deset korun,“ říká jablonecká náměstkyně pro životní prostředí a strategii města Lenka Opočenská s tím, že výprodejem provoz re-use centra ve Smetanově ulici nekončí. I nadále je možné věci přinášet i nakupovat. Otevřeno je každý všední den od 8 do 17 h., v sobotu od 8 do 14 h.

Re-use centrum v Jablonci nad Nisou se otevřelo letos 3. ledna ve sběrném dvoře ve Smetanově ulici. Jeho provoz zajišťuje společnost Severočeské komunální služby, s. r. o., otevřeno je celý týden kromě neděle. Věci, které sem lidé odloží, si mohou jiní koupit formou veřejné sbírky. Výtěžek z ní použije magistrát pro obnovu městské zeleně.

„Od začátku provozu re-use centra se takto zatím vybralo 96 400 korun,“ konstatuje Barbora Šnytrová, vedoucí oddělení správy místního hospodářství, a dodává: „Děkujeme všem, kteří nám pomáhají předcházet vzniku odpadu. Mnoho věcí, které by skončily na skládce, našlo díky re-use centru nového majitele.“

Nabídka Re-use centra 11/2022

Re-use centrum (1)