Voda z dobrovodské studánky není vhodná k pití

, autor: archiv MMJN

16.11.2021 - Magistrát města Jablonec nad Nisou si nechal prověřit kvalitu vody ve studánce pod Vrkoslavickou ulicí naproti domu č. p. 4182/9, ke které si mnoho lidí jezdí pro vodu. Ta však v současné době není vhodná jako pitná!

„Musíme upozornit, že na základě výsledků testu není voda ze studánky v současné době dle platné legislativy vhodná k užívání jako pitná,“ říká Lucie Vavrušková z oddělení životního prostředí a státní památkové péče jabloneckého magistrátu. Vliv na kvalitu vody ve studánce má zdejší zastaralý systém kanalizace, s tím spojené nízké pH vody a výskyt koliformních bakterií. „Nízké pH hodnoty 5 a vyšší obsah bakterií mohou způsobit střevní potíže,“ upozorňuje Vavrušková s tím, že v příštím roce plánuje SČVK rekonstrukci vrkoslavické kanalizace. „Ta by měla odstranit problémy vody ve studánce, kterou napájí historický pramen.“

Pokud chcete znát výsledky rozboru pramene, pak podle Lucie Vavruškové kontaktujte oddělení životního prostředí magistrátu, sekci ochrany přírody a krajiny (vavruskova@mestojablonec.cz, tel.: 483 357 258).

Vytvořeno 16.11.2021 14:14:25 | přečteno 865x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí