Ve středisku výchovné péče je možné objednat konzultace

, autor: archiv MMJN

17.01.2023 - Dětí s výchovnými problémy, z disfunkčních rodin a páchajících trestnou činnost přibývá také v jabloneckém okrese. Nejbližší středisko výchovné péče (SVP) nabízející pomoc bylo donedávna v Liberci. Od února bude v provozu další v Jablonci nad Nisou ve Smetanově ulici.

Jablonecké středisko výchovné péče je součástí libereckého dětského diagnostického ústavu. V Jablonci má pronajaté prostory v jedné z budov Střední školy řemesel a služeb ve Smetanově ulici. V současné době se zde montuje nábytek, spouští IT technika, nicméně už nyní je možné si objednávat konzultace prostřednictvím e-mailů a telefonicky.

„Otevření střediska je pro nás velmi důležité, nabízí pomoc klientům z města i nejbližšího okolí,“ doplňuje jablonecká náměstkyně primátora pro oblast humanitní Jana Hamplová a dodává: „Výrazem naší podpory je i fakt, že jsme středisku určili pro rok 2023 individuální dotaci ve výši 450 tis. korun z rozpočtu města na provoz a vybavení.“

Liberecký dětský diagnostický ústav provozuje celkem šest středisek výchovné péče, kromě toho jabloneckého a libereckého ještě středisko ve Frýdlantě, České Lípě, Mostě a Chomutově. Součástí školské sítě preventivních zařízení jsou od roku 1991.

Další informace

Vytvořeno 17.1.2023 10:12:14 | přečteno 208x | Petr Vitvar
load