Ve městě přibydou bílé kontejnery na textil

, autor: archiv MMJN

01.07.2022 - Jablonečtí radní rozhodli o pronájmu dalších pozemků určených pro umístění bílých kontejnerů na textil. Společnost DIMATEX doporučila vzhledem k počtu obyvatel rozšíření sběrné sítě na 50 kontejnerů na 44 stanovištích. Město by tak získalo za pronájem 60 tis. Kč za rok.

Společnost DIMATEX CS, spol. s. r. o., která se zabývá sběrem a svozem použitého textilu, spolupracuje s městem od roku 2008. Zkušenosti jsou velmi dobré, společnost platí městu roční nájemné za každé stanoviště, proto jablonečtí radní schválili pronájem dalších pozemků.

Nově se tak objeví dva bílé kontejnery na použitý textil v Jabloneckých Pasekách (ul. V. Nezvala a Lučanská), v Proseči (ul. Československé armády a Horní) a v centru města (ul. Korejská a Smetanova), po jednom na Vrkoslavicích (ul. Ke Starému buku), v Kokoníně (ul. Dalešická), ve Mšeně (ul. Mšenská) a na Šumavě (ul. Jitřní).

Vytvořeno 1.7.2022 13:01:53 | přečteno 324x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí