Ve čtvrtek se vedení Jablonce začne opět setkávat s občany

13.04.2022 - Ve čtvrtek 14. dubna začne v Jablonci tradiční cyklus setkání vedení města s občany v jednotlivých lokalitách. Radnice musela v  předchozích letech hned dvakrát připravený program v souvislosti s tehdy platnými vládními opatřeními v rámci pandemie koronaviru zrušit, v roce 2020 zcela, o rok později je nahradila setkání v online režimu.

„V roce 2020 se již připravený cyklus sedmi setkání musel zrušit zcela, občané z každé lokality však měli možnost pokládat dotazy písemně. Na oficiálním městském webu je přehled odpovědí. Loňský rok potom přinesl premiéru setkání formou online přenosu. Jeho záznam je opět umístěn na webu města a pod ním lze dohledat i odpovědi na otázky, které se z časových důvodů již nevešly do zmiňovaného přenosu,“ říká Jan Štol z oddělení komunikace s veřejností jabloneckého magistrátu. Letošní jaro by mělo přinést jakýsi restart této zažité série. „Zástupci města opět přijdou na přímou debatu s obyvateli postupně do sedmi určených lokalit - Proseč nad Nisou (14. 4.), Rýnovice a Lukášov (19. 4.), centrum města (28. 4.), Šumavu a Jablonecké Paseky (5. 5.), Mšeno nad Nisou (12. 5.), Kokonín a Vrkoslavice (17. 5.) a celý cyklus uzavře setkání na Žižkově Vrchu ve čtvrtek 26. 5.,“ připomíná Štol.

V každé části města budou veřejnou diskuzi hostit již zavedená místa, ve většině případů se jedná o jídelny základních škol, výjimku tvoří pouze prosečská hasičská zbrojnice, kokonínský kulturní dům a malý sál Eurocentra, začátek je vždy v 17 hodin a přesný seznam s místy konání je v dubnovém vydání Jabloneckého měsíčníku a na webu města.

Novinkou letošních setkání s občany bude také účast předsedy příslušného osadního výboru, během posledních čtyř let jich v Jablonci nad Nisou pracuje celkem devět a jsou jakousi další spojnicí mezi radnicí a občany.

Cyklus Setkání s občany 2022 se uskuteční v rámci projektu Místní Agenda 21 Jablonec nad Nisou.

Vytvořeno 13.4.2022 13:45:07 | přečteno 300x | Petr Vitvar
Štítky: ma21