Ve čtvrtek s červeným mákem na klopě

, autor: Petr Vitvar

10.11.2021 - Ve čtvrtek 11. listopadu mohou odejít návštěvníci jabloneckého úřadu s vlčím mákem na klopě. Květ, který je symbolem Dne válečných veteránů, bude k dispozici v informačním středisku magistrátu a na recepci budovy v Komenského ulici.

Den válečných veteránů - 11. listopad je věnovaný památce všech účastníků válek a slaví se celosvětově. Od listopadu 2001 je tento významný den připomínán i v České republice. Statutární město Jablonec nad Nisou připravilo již tradičně pro tuto příležitost symbolické vlčí máky. Symbol Dne veteránů – vlčí mák dostane 11. listopadu každý klient informačního střediska magistrátu nebo správního odboru v budově v Komenského ulici, který si přijde vyřídit svou záležitost. Primátor města Jiří Čeřovský uctí veterány návštěvou 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci.

V Jablonci nad Nisou si Den veteránů připomínáme s:

Den veteránů nebo také Den vzpomínek se celosvětově slaví 11. listopadu. Datum bylo vybráno symbolicky, neboť toho dne roku 1918 bylo ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. Hlavními signatáři příměří byli vrchní velitel spojeneckých sil maršál Ferdinand Foch a německý zástupce Matthias Erzberger.

Vytvořeno 10.11.2021 9:42:23 | přečteno 114x | Petr Vitvar
Štítky: společnost