Vánočním stromem je smrk ze Smrkové ulice

, autor: Petr Vitvar

24.11.2020 - Na jabloneckém Mírovém náměstí už stojí smrk, který čeká na vánoční ozdoby. V neděli 29. listopadu jej online rozsvítí primátor Jiří Čeřovský a duchovní Roman Hampacher. Rozsvícení bude možné sledovat na webu města a na FB Jablonec nad Nisou-oficiální od 18 hodin.

„Uprostřed Mírového náměstí v Jablonci nad Nisou stojí 10,5 metru vysoký smrk ztepilý ze Smrkové ulice. Městu ho věnovala paní Michaela Tichá,“ říká Lucie Holubová z technických služeb s tím, že do vánočního hávu se strom začne oblékat v úterý 24. listopadu.

Během slavnostního rozsvěcení na náměstí bývá obvykle přítomno mnoho Jablonečanů, kteří beze zbytku zaplní celou plochu. „Letos na náměstí nechoďte. Kvůli platným opatřením proti epidemii koronaviru není dovolené shromažďování. Zapněte si své počítače a sledujte rozsvěcení stromu online,“ vyzývá občany primátor Jiří Čeřovský, který společně s duchovním Romanem Hampacherem strom rozsvítí.

Letos na Mírovém náměstí nebude žádný stánek s občerstvením, město zrušilo Vánoční trhy i charitativní Primátorský svařák. Protože je ze stejného důvodu zrušený také Novoroční koncert v městském divadle, pozdraví primátor Čeřovský Jablonečany 1. ledna 2021 taktéž z online prostoru.

Vytvořeno 24.11.2020 14:24:58 | přečteno 489x | Petr Vitvar
Štítky: kultura