Vánoční dárek v krabici od bot

, autor: Radka Baloghová

24.11.2020 - V jablonecké Diakonie ČCE je už pátý rok sběrné místo k charitativní sbírce Krabice od bot. Sociální služby jabloneckého střediska ročně podpoří kolem pěti set potřebných občanů Jablonecka, z toho jsou téměř čtyři stovky dětí a mladých lidí.

„Když jsme začínali v roce 2009 s provozem klubu Kruháč, poprvé jsme s dětmi pekli vánoční cukroví. Právě u volnočasových aktivit navazujeme s našimi klienty vztah, a právě v tu chvíli se dozvídáme jejich smutné příběhy. Děti ze složitých sociálních poměrů mnohdy doma Vánoce vůbec neslaví,“ říká ředitelka a členka Správní rady Diakonie Českobratrské církve evangelické – středisko Jablonec nad Nisou Michaela Albrechtová. Podle jejích slov v takových rodinách chybí doma ozdobený stromeček, sváteční nálada a dárky. „Rozhodli jsme se tedy alespoň jedním symbolickým dárkem potěšit každého našeho dětského klienta,“ dodává Albrechtová s tím, že sbírku dárků, zabalených například do krabice od bot, uskuteční také letos.

„S přísnými hygienickými pravidly, ale za rozzářené oči dětí to stojí. Naším cílem je předávat dárky, které nejsou velké, ale potěší. Například slečna kolem 15 let by uvítala šampón, sprchový gel, lak na nehty a diář s tužkou. Nebo osmiletý chlapec nějakou stolní hru, zápisník a pastelky,“ jmenuje Michaela Albrechtová.

Jak se můžete do sbírky zapojit? Je to jednoduché. Rezervujete si dárek na stránce https://www.krabiceodbot.cz/sberne-misto/85/diakonie-cce-stredisko-jablonec-nad-nisou/ a doručíte ho do klubu Kruháč (vchod ze dvora) v době mezi 23. listopadem a 11. prosincem. „Nelekněte se, budeme mít respirátory, rukavice, dezinfekci a dárky, které poputují do dvoudenní karantény, budeme přijímat venku,“ vysvětluje ředitelka jabloneckého střediska. Další možností je dárek zaslat poštou na adresu Diakonie ČCE, 5. května 193/2, Jablonec nad Nisou nebo zvolit online finanční podporu projektu.

Vytvořeno 24.11.2020 14:25:50 | přečteno 390x | Petr Vitvar
load