Válka je strach, zaznělo na Mírovém náměstí

, autor: Petr Vitvar

02.03.2022 - V 17 hodin vyrazil ve středu 2. března od jablonecké sokolovny průvod, který nad svými hlavami nesl velkou vlajku Ukrajiny. Ta vznikla v kulturním prostoru Nazdar, kam nosili Jablonečané kusy látek ve žluté a modré barvě. Společně s Ukrajinci tak velmi emotivně vyjádřili symbolickou podporu napadené zemi a společným hodnotám při setkání Jablonec za Ukrajinu na Mírovém náměstí.

Průvod dorazil před jabloneckou radnici zhruba 15 minut po 17 hodině, kde dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! zpíval ukrajinskou hymnu. Vratislav Pavlín, vedoucí krizového řízení jabloneckého magistrátu, přítomným podal krátké informace o tom, kam se mají obrátit. U kašny na náměstí probíhala finanční sbírka, k prodeji zde byly například náramky v ukrajinských národních barvách – společný výtěžek organizátoři setkání předají ukrajinské ambasádě.

„Díky všem, kdo jste přijali naše ženy a děti, cítíme se u vás dobře. Zpočátku jsme jezdili k ukrajinským hranicím svými auty, to už nejde – ale daří se nám pomáhat, bez vás by to ale nešlo, děkujeme vám,“ řekla Natálie Sčerbaková, koordinátorka ubytování ukrajinských rodin, a požádala přítomné, aby se společně pomodlili. „Také na hranicích je to hrozné, často děti přijíždí úplně samy, protože rodiče se jim na hranicích ztratili. Válka je zlá, válka je strach,“ dodala s pláčem Natálie Sčerbaková, která žije v Jablonci nad Nisou už 15 let.

„Díky za organizaci tohoto setkání a děkuji všem, kdo přišli Ukrajinu podpořit. Sledujte web města Jablonec nad Nisou, je zde zřízená speciální stránka, kde se soustřeďují všechny aktuální informace. Příští týden bude zasedat v Jablonci nad Nisou zastupitelstvo a na programu bude mít jediný bod - podporu Ukrajině,“ sdělil přítomným jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Průvod pořádal jablonecký kulturní prostor NAZDAR!, k akci se připojily další spolky, vedení statutárního města Jablonec n. N. i některé místní firmy. Na tuto akci bude navazovat série diskusních večerů s odborníky, kteří se zaměří na téma dezinformace a krizové situace a jak jim čelit v kulturním prostoru Nazdar! Ten první je plánovaný na středu 9. března od 19 hodin právě v kulturním prostoru Nazdar!, který sídlí v sokolovně v jablonecké Fügnerově ulici.


Jablonec pro Ukrajinu

02.03.2022, Mírové náměstí
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (1)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (2)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (3)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (4)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (5)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (6)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (7)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (8)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (9)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (10)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (11)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (12)

 
, autor: Petr Vitvar

Jablonec pro Ukrajinu (13)

 
 
Vytvořeno 2.3.2022 19:20:57 | přečteno 524x | Petr Vitvar
load