V ulicích je deset nových kontejnerů na kovový odpad

, autor: archiv MMJN

26.10.2021 - V Jablonci nad Nisou přibyly další kontejnery na tříděný odpad od společnosti EKO-KOM, a.s. Je jich deset a určené jsou ke sběru kovového odpadu.

Deset šedých nádob o obsahu 1100 litrů je rozmístěných na deset stanovišť po městě. „Určené jsou ke sběru drobného kovového odpadu a Jablonečané je najdou na stanovištích separovaného odpadu v ulicích Trpasličí, Mánesova, Horní - otočka autobusu, Mládí, Mechová, Na Vršku , Polní, Jizerská, Lužická , Mšenská,“ informuje Lukáš Krámský z oddělená správy místního hospodářství jabloneckého magistrátu.

Do kontejnerů patří drobnější kovový odpad, jako jsou plechovky od nápojů, konzervy, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky atd. Naopak do šedých kontejnerů rozhodně nepatří plechovky od barev, tlakové nádobky se zbytky nebezpečných látek, domácí spotřebiče, vysloužilá zařízení složená z více materiálů, těžké nebo toxické kovy, pokovený plast a papír (některá víčka od jogurtů, obaly od instantních polévek apod.).

Další informace

Vytvořeno 26.10.2021 15:14:19 | přečteno 878x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load