V Tyršově parku slavili Den Země

, autor: DDM Vikýř
Ve čtvrtek 21. dubna proběhly v rámci projektu místní Agendy 21 oslavy Světového Dne Země. Tyršův park ožil na celý den spoustou dětí i dospěláků a bylo to jedno velké rojení.

Odpoledne přišel k velké radosti dětí také koník. I přes chladné počasí a částečně i déšť se akce zúčastnilo přes 800 návštěvníků a program byl bohatý.

O aktivity s tématem ekologie, svět zvířat i rostlin a pohybové hry se postaraly Středisko ekologické výchovy Český ráj, společnost EKO–KOM a ÚHÚL – Ústav pro hospodářskou úpravu lesů. S velkým zájmem účastníků se setkali také studenti Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy Jablonec nad Nisou při malování na obličej, stánky Ligy na ochranu zvířat s Útulkem Dášenka a obchůdku Cesta bez obalu. Ani zájemci o výtvarné tvoření nepřišli zkrátka a mohli si v dílničkách Vikýře vyrobit krásné dekorace na připomínku oslavy Dne Země. Ústředním mottem Dne Země bylo „Uč se rozumět, znát a ctít zákony přírody a životního prostředí“ a bylo by fajn, aby nám to všem vydrželo i po celý rok.

Den Země v Tyršově parku

21.04.2022, Tyršův park
, autor: DDM Vikýř

Den Země 2022 (1)

 
, autor: DDM Vikýř

Den Země 2022 (2)

 
, autor: DDM Vikýř

Den Země 2022 (3)

 
 
Vytvořeno 2.5.2022 14:56:16 | přečteno 100x | Petr Vitvar
load