V Srnčím dole se bude zadržovat dešťová voda

, autor: archiv MMJN

16.09.2022 - Jablonečtí zastupitelé rozhodli o přidělení individuální dotace ve výši 400 tis. korun spolku Milujeme Jizerky na projekt Retenční opatření v areálu Srnčí důl. Výsledkem projektu je zadržet dešťovou vodu v krajině.

Cílem je zadržení dešťové vody v soustavě sedmi zasakovacích tůní v areálu Srnčí důl, zvýšení biodiverzity a zlepšení biologické stability území. „Akce proběhne na základě projektové dokumentace společnosti Aquagen, s. r. o., a biologického hodnocení lokality. Kromě města se na financování projektu podílí také Liberecký kraj,“ informuje náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil.

Vedle vytvoření sítě tůní plánuje spolek ve spodní části areálu umístění nového mobiliáře, tedy laviček a informačních tabulí, a workoutového hřiště pro veřejnost.

• Celkové předpokládané náklady 1 009 500 Kč
  • Vlastní zdroje žadatele 209 500 Kč