V Proseči se bude kácet kvůli opravám tramvajové trati

, autor: archiv MMJN

23.03.2022 - Zhruba od 21. března by mělo začít kácení zeleně podél tramvajové trati a vodního toku v Proseči nad Nisou. Kácení provádí Dopravní podnik měst Liberec a Jablonec nad Nisou, trvat by mělo do konce března a důvodem jsou práce na modernizaci tramvajové trati a přístup k ní. Jablonecký magistrát DPMLJ uložil nahradit odstraněnou zeleň novou, a to do poloviny května roku 2024.

„Kácení dřevin je navržené v nezbytné míře a je nutné v souvislosti s modernizací tramvajové trati,“ konstatuje Ivana Řimnáčová, vedoucí odboru stavebního a životního prostředí jabloneckého magistrátu.

Podle Ludvíka Lavičky, provozně-technického ředitele DPMLJ, je modernizace trati nutná, jelikož technický stav jejího svršku je dožilý a nevyhovující jsou i přejezdy trati. „Stávající tramvajová trať na dožilých dřevěných pražcích vyžaduje komplexní modernizaci. Je třeba provést stavební úpravy s ohledem na zvýšení bezpečnosti na přejezdech a přechodech pro pěší,“ uvádí Lavička.

Odbor stavební a životního prostředí jabloneckého magistrátu kácení DPMLJ povolil a zároveň dopravnímu podniku uložil náhradní výsadbu, která musí být ukončená do poloviny května roku 2024.

Vytvořeno 23.3.2022 10:12:25 | přečteno 156x | Petr Vitvar
load