V plánu je přístavba tělocvičny pro školu v Kokoníně

, autor: ZŠ Rychnovská

22.10.2021 - Statutární město Jablonec nad Nisou nechá zpracovat studie k projektu Modernizace ZŠ Rychnovská 216, Jablonec nad Nisou – přístavba tělocvičny a učeben. Oslovila projektový ateliér David, s.r.o., který už má na svém kontě přístavbu stejné školy. Za studii město zaplatí 562 tis. korun.

„Připravujeme projektovou dokumentaci k projektu Modernizace ZŠ Rychnovská 216, Jablonec nad Nisou – přístavba tělocvičny a učeben. Ten řeší stavbu tělocvičny pro kombinované úžívání - školní děti i veřejnost, čtyř učeben s možností předělení, nářaďovny, sociálního zázemí pro chlapce a dívky, strojovny vzduchotechniky, střešní zahrady, která by mohla sloužit také jako venkovní učebna, schodiště a výtahu,“ popisuje projekt náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Díky vypracované studii bude město připravené na vhodný dotační titul. Osloven byl Projektový ateliér David, s.r.o., jelikož projektoval k této základní škole už první přístavbu. „Ta je otevřená od loňského roku. Je v ní hlavní vstup pro žáky, nové šatny, výuková dílna, sklady a šatny s hygienickým zázemím. Protože jsme jí navázali na historickou budovu, chceme, aby další přístavba měla stejný architektonický ráz, proto chceme oslovit stejného projektanta,“ dodává náměstek Roubíček.

Zpracování studie stavby je rozdělené do dvou fází – předprojektové práce a projektová příprava. Celková cena na zpracování obou fází je ve výši 562 tis. korun. Náklady na stavbu tělocvičny s učebnami jsou odhadnuté na cca 50 mil. Kč.

Další informace

Vytvořeno 22.10.2021 14:33:34 | přečteno 395x | Petr Vitvar
Štítky: vzdělávání
 
load