V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost

, autor: Jana Fričová

25.11.2021 - Řidiči projíždějící křižovatkami ulice Palackého s ulicemi U přehrady a Riegrova v Jablonci nad Nisou by měli pozorně dbát dopravního značení nebo pokynů pracovníků stavby. Ve čtvrtek 25. listopadu tu začalo frézování povrchů, aby příští týden mohli dělníci položit povrch definitivní.

„Dopravní značení se nemění, proto řidiči musí opatrně projíždět stavbou a dbát pokynů jejích zaměstnanců,“ říká Petr Roubíček, náměstek primátora pro rozvoj města Jablonec nad Nisou. Vrchní asfaltové vrstvy se budou frézovat do konce týdne, aby příští týden mohli dělnici začít s pokládáním finální vrstvy.

„V práci nám může zabránit pouze husté sněžení. Jakmile bude položený asfaltový povrch, přijde na řadu podélné značení. To je nutné kvůli spuštění a správné funkci nových semaforů,“ dodává Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby.

Stavební práce na křižovatkách v ulici Palackého v blízkosti přehrady začaly v polovině prázdnin. Jejich cílem bylo odstranit havarijní stav semaforů a v budoucnu vytvoření cyklopruhů mezi Horním náměstím a hasičskou zbrojnicí ve Mšeně. Nové, tzv. inteligentní semafory jsou schopné reagovat na hustotu provozu, což by mělo výrazně pomoci k plynulejšímu průjezdu frekventovanými křižovatkami u přehrady.

Vytvořeno 25.11.2021 14:33:38 | přečteno 92x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace