V létě se ve školách opravovalo

, autor: ZŠ Mozartova

04.09.2023 - Každý rok o letních prázdninách se jablonecký magistrát ve zvýšené míře věnuje opravám školských zařízení. Letos za ně oddělení správy nebytových objektů zaplatilo téměř 6,7 mil. korun, oddělení investiční výstavby vydalo 37 milionů korun.

Téměř dva miliony padly na opravy v ZŠ Mozartova. „Rekonstruovali jsme sociální zařízení jídelny i fotbalových šaten, což stálo 1 168 tis. korun, za modernizaci vzduchotechniky v jídelně jsme zaplatili 593 tis. korun a oprava dřevěných lavic na hřišti přišla na 191 tis. korun,“ vypočítává Václav Kotek, vedoucí oddělení správy nebytových objektů Magistrátu v Jablonci nad Nisou.

V ZŠ Pivovarská vyšla oprava kanalizace u školní jídelny na 178 tis. Kč, oprava vnitřní kanalizace, výměna dešťových svodů a ventilů topení stála 665 tis. korun. 105 tis. putovalo do ZŠ Rychnovská na výměnu led osvětlení v některých učebnách. Rovných 100 tis. korun stála výměna sítí na hřištích a 98 tis. stála dělící příčka včetně nových dveří školní družiny, oboje v ZŠ Pasířská. 

Opravovaly se i mateřské školy. V MŠ J. Hory proběhla II. etapa rekonstrukce sociálních zařízení za 857 tis., stejně tak II. etapu rekonstrukce sociálních zařízení za 934 tis. Kč má za sebou MŠ Tichá. V MŠ Jugoslávská vyšla havárie kanalizace na 520 tis. korun, 240 tis. stála oprava terasy MŠ Palackého a rekonstrukce terasy MŠ Polní byla vyčíslená na 667 tis. korun.     

Největší investice do školských zařízení, které letos provedlo oddělení investic, byly dvě - sanace sklepních prostor, výměna oken a výmalba jedné z budov ZŠ Kokonín za necelých 8 mil. Kč bez DPH a rekonstrukce sportoviště ZŠ Arbesova, za kterou město zaplatilo 29 mil. Kč bez DPH.

Vytvořeno 4.9.2023 19:32:41 | přečteno 137x | Petr Vitvar
Štítky: vzdělávání
 
load