V Lesní kromě kanalizace přibydou zastávky i parkování

, autor: Petr Vitvar

31.05.2022 - Ulice Lesní v Jablonci nad Nisou je uzavřená kvůli výstavbě dešťové kanalizace. Zhotovitel zahájí práce frézováním vozovky, uzavírka potrvá do poloviny září, kompletně by mělo být hotovo do listopadu. Náklady na stavbu přesáhnou 21 mil. Kč včetně DPH.

„Ulice Lesní je od 30. května uzavřená, a to od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní stezka, jež bude také částečně uzavřená. Uzavírka potrvá do 16. září, jejím důvodem je stavba dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky. V rozpočtu města máme na stavbu vyčleněných 21,4 milionu korun,“ říká náměstek primátora Jablonce nad Nisou pro rozvoj města Petr Roubíček a dodává: „Kromě zmíněné stavby zrekonstruujeme zbývající část ulice Lesní v délce 320 metrů a ve spodním úseku ji doplníme o parkovací zálivy, chodník a dvě zastávky MHD. Rekonstrukcí projde také veřejné osvětlení. Do nové kanalizace se napojí všechny současné dešťové svody a nové dešťové vpusti. Přeložené bude i nadzemní vedení sítě elektronických komunikací.“

Kvůli stavbě je dotčená část ulice zcela uzavřená. „Abychom mohli stavbu provést co nejrychleji, je nezbytné, aby v ulici neparkovala žádná soukromá vozidla. Pokud je to možné, využijte, prosím, maximálně parkování na vlastním pozemku, v garáži či vedlejších ulicích,“ žádá místní obyvatele jménem investora Radka Poprová z oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu.

Nyní probíhá příprava staveniště, poté začne zhotovitel frézovat povrch komunikace v trase dešťové kanalizace, která vede zhruba středem vozovky. Poté budou následovat ve směru od železničního přejezdu zemní práce a od července se začne pracovat na komunikacích. Stavební výkopy budou vždy ohraničené, aby se v nich mohly pohybovat stavební stroje nebo v nich budou meziskládky stavebního materiálu. „Prosíme vás proto o toleranci a dodržení základních zásad bezpečnosti při procházení stavbou,“ připomíná Poprová s tím, že objízdná trasa je vedená po okolních komunikacích a řidiči musí věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení. Během uzavírky budou mít chodci zajištěný přístup, stavba umožní také vjezd složkám IZS a svoz komunálního odpadu. „Příjezdy rezidentů k objektům sousedícím se stavbou budou možné po dohodě se zhotovitelem,“ uzavírá Radka Poprová.

Autobusová linka MHD č. 117 jede po objízdné trase. Zastávka MHD pro linku č. 117 Raisova je přemístěná v obou směrech o 150 m níže a zastávka MHD Lesní je zrušená bez náhrady.

Vytvořeno 31.5.2022 12:56:32 | přečteno 128x | Petr Vitvar