V Jablonci začala stavební sezóna už v březnu

, autor: Petr Vitvar

30.03.2022 - Tři stavby omezující jabloneckou dopravu začaly už v březnu. Dvě z nich jsou druhou etapou projektů, které město zahájilo v loňském roce, investorem třetí je společnost SVS, a. s.

Hřbitovní se letos dokončí

Od začátku března pokračují opravy v ulici Hřbitovní. Uzavře se tak dvouletý projekt, který začal loni, město za letošní část zaplatí více jak 9 mil. korun. Uzavírka části ulice potrvá do srpna.

„Letos pracujeme v ulici Hřbitovní od křižovatky s ulicí Stavbařů po tzv. hospodářský vjezd do nemocnice,“ přibližuje náměstek. Výsledkem dvouleté stavby bude zrekonstruovaná ulice, nový chodník a parkoviště u ulice Stavbařů pro 13 vozů, do podélných parkovacích stání se vejde 22 aut, další novinkou jsou dvě autobusové zastávky. Součástí projektu je rovněž rekonstrukce veřejného osvětlení v ulicích Hřbitovní a 28. října, které bude tvořit 17 stožárů s 19 svítícími body, a úprava zeleně.

Upravený provoz MHD je na dvou linkách: č. 103 (směr Horní Proseč – Aut. nádraží – Paseky) ze zastávky Na Roli pokračuje ulicemi Rýnovická a Riegrova, náhradní zastávka Nemocnice je v kopci směrem k hlavnímu vchodu do nemocnice. Dále jede ulicemi Žitná, Petra Bezruče a 28. října (náhr. zast. Nemocniční za křižovatkou s ulicí Petra Bezruče se přesune o 150 m směrem k centru). Z ulice 28. října pokračuje spoj do ulice Rýnovická a dále po své aktuální trase. Ve směru z Horní Proseče do Pasek vynechává zastávky Urnový háj a Koloniál. V opačném směru je provoz linky bez omezení. Linka č. 116 (Rýnovice, Želivského – Aut. nádraží – Nádr. Jablonecké Paseky a zpět) ze zastávky Na Roli pokračuje ulicí Rýnovická do zastávek Nemocnice a Petra Bezruče, v ulici 28. října se napojí na svou trasu. V opačném směru zastavuje na zastávkách Petra Bezruče a Nemocnice. Linka obousměrně vynechává zastávky Urnový háj, Koloniál a Nemocniční.

Rušno je v ulici Stará osada

Ulice Stará osada bude uzavřená do října, důvodem je dokončení stavby dešťové kanalizace a rekonstrukce veřejného osvětlení i komunikace. Město za dílo letos zaplatí téměř 16 milionů korun.

„Pokračujeme v dlouho připravované rekonstrukci komunikace a veřejného osvětlení včetně výstavby důležité a dosud chybějící dešťové kanalizace a retenční nádrže. Stavba započala loni, hotovo by mělo být do října,“ říká náměstek Roubíček s tím, že letos se kromě kanalizace bude pracovat také na kompletní rekonstrukci vozovky včetně nových konstrukcí, které pokryjí povrchy z asfaltového betonu a ohraničí betonové silniční obrubníky k odvodnění vozovek. Rychlost v obytné zóně omezí např. zpomalovací prahy, nové dopravní značení či zrcadla. Bezpečnost zvýší i místa k vyhnutí vozidel na obousměrných komunikacích. Vzniknou nová parkovací místa pro rezidenty i jejich návštěvy. Zrekonstruované komunikace osvětlí nové veřejné osvětlení.

Do srpna bude zavřená Letní

Úplně uzavřená je do srpna ulice Letní v Kokoníně. Důvodem je stavba vodohospodářských sítí, investorem je společnost SVS, a. s.

Objízdná trasa vede přes obce Jistebsko, Krásnou a Dolní Černou studnici, dále pak jabloneckými ulicemi 5. května, Pražská a Podhorská. Osobní automobily mohou využívat ulici Krkonošskou. Co se týká MHD, pak linka č. 113 (Aut. nádraží – Malé Vrkoslavice – Kokonín) ze zastávky Vrkoslavice, Janáčkova pokračuje ulicemi Pražská a Rychnovská do zastávek Horní Kokonín a Kokonín, pošta, kde je pro část spojů konečná, nástup a výstup je na zastávce Kokonín, pošta před okružní křižovatkou ve směru z centra. Spoje pokračující do Kokonína, IMP a Rychnova jedou po obvyklé trase. Linka vynechává zastávku Krkonošská a neobsluhuje zastávku Kokonín, pošta v Letní ulici.

Vytvořeno 30.3.2022 9:22:56 | přečteno 291x | Petr Vitvar