V Jablonci přijímají žádosti na obnovu historických objektů

, autor: Petr Vitvar

11.07.2022 - V pondělí 11. července začne oddělení dotací jabloneckého magistrátu přijímat žádosti o dotace do státního Programu regenerace Městských památkový rezervací (MPR) a Městských památkových zón. Žádosti je možné podávat do konce září. Žádosti do městského Programu obnovy MPZ Jablonec nad Nisou určené na opravy objektů, které nejsou kulturní památkou, mohou zájemci odevzdávat na oddělení dotací do konce října.

Program regenerace MPR a MPZ je určený na opravy kulturních památek, výše státní a městské dotace u podpořených projektů se bude odvíjet od přidělené finanční kvóty z Ministerstva kultury. „Jedná se o práce, které se budou realizovat až v roce 2023. Žádosti do programu Ministerstva kultury přijímá oddělení dotací od 11. července až do konce září,“ říká Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu.

Také samotné statutární město Jablonec nad Nisou dlouhodobě finančně podporuje obnovu objektů v městské památkové zóně (MPZ). Proto existuje v městském rozpočtu Program obnovy MPZ Jablonec nad Nisou s alokací ve výši 1,5 mil. Kč. „Do městského programu obnovy lze předkládat žádosti o dotace pouze na ty objekty, které nejsou kulturní památkou, a to až do konce října 2022, respektive do doby, než se nevyčerpá určená alokace. Neinvestiční dotace jsou určené na zachování a obnovu autentických prvků a konstrukcí. Jedná se o opravu střech, výměnu oken, vstupních dveří, obnovu fasády apod.,“ vysvětluje možnosti užití dotačních příspěvků z městského programu Habadová s tím, že žadatel může získat až 150 tis. Kč, práce je však třeba zrealizovat do října roku 2023.

Vytvořeno 11.7.2022 8:05:04 | přečteno 197x | Petr Vitvar
Štítky: dotace