Úřad je pro objednané přístupný každý den

, autor: Petr Vitvar

09.04.2021 - V neděli o půlnoci skončí v Česku nouzový stav. Většina opatření však zůstává i nadále v platnosti. S ohledem na epidemickou situaci na Jablonecku zůstanou stejná také pravidla provozu jabloneckého magistrátu. Už teď mají klienti termíny rezervované do poloviny dubna.

Jablonecký magistrát od začátku pandemie neuzavřel, ani neomezil úřední hodiny, ale změnil systém odbavování. Klienti se na úřední jednání objednávali a termín získávali na každý pracovní den od pondělí do pátku. „Tím se nám podařilo zajistit hladký chod úřadu, aniž bychom omezili kontakt s klienty. Zabránili jsme však tomu, aby se návštěvníci hromadili v čekárnách. Veřejnost si na tento způsob odbavování přivykla a v současné době máme zaplněné termíny do poloviny dubna,“ konstatuje tajemník úřadu Marek Řeháček.

Úřední dny a hodiny jablonecký magistrát zachovával po celou dobu nouzového stavu ve stejné šíři jako před pandemií, tedy na radnici pondělí a středa 8:00–11:30 a 12:30–17:00, v budově správních agend v ulici Komenského (občanské a řidičské průkazy, pasy apod.) jsou úřední hodiny od pondělí do pátku, přičemž v pondělí a středu jsou od 8 do 17, úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin vždy s hodinovou polední pauzou od 11:30 hodin. Výjimkou v objednávání jsou pracoviště, kde se řeší agenda odpadů – objednávání popelnic či četnost svozu apod., a bytové hospodářství. Obě se nachází z boku radnice proti budově pojišťovny a otevřená jsou v pondělí a středu od 8 do 17 hodin s hodinovou polední pauzou od 11:30 hodin.

Do obou budov magistrátu je i nadále možný vstup pouze přes informační středisko na radnici, v Komenského ulici přes pokladnu s informacemi. „Stále je nutné zachovávat hygienická pravidla a odstupy mezi klienty. Úřad je vybavený stojany s dezinfekčními prostředky, úředníci mají ochranné pomůcky,“ připomíná Řeháček.

Termín je možné si sjednat jednak přes web (pouze agendy evidence obyvatel, registr řidičů i vozidel, občanské průkazy a cestovní pasy) nebo telefonicky.

Vytvořeno 9.4.2021 14:01:27 | přečteno 816x | Petr Vitvar
load