Unavený výletník se chystal do Semil

, autor: Petr Vitvar

07.03.2023 - Nově otevřená čekárna na jabloneckém autobusovém nádraží nabízí teplou náruč zmoženým cestujícím. Ti tak nemusí čekat na další spoj takříkajíc na mrazu, jak tomu bylo ještě nedávno. Aby však čekárnu neplnili pouze nezvaní nocležníci halící se do oblaku nevábných vůní, sleduje ji bdělé oko velkého bratra.

Operační důstojník Městské policie Jablonec nad Nisou tak v sobotu v podvečer pohledem na jednu z mnoha obrazovek zjistil, že na lavici v čekárně leží zcela nehybný muž. Hlídka strážníků spěchala zjistit, jaké zdravotní problémy dotyčný má. 

Ten se nehýbal, avšak charakteristické zvuky mužům zákona napověděly, že zdravotními komplikacemi ohrožujícími život rozhodně netrpí. A tak strážníci neváhali a chlapíka vzbudili s otázkou, kdo je a co tu dělá. Prý je na výletě, prohlédl si několik jabloneckých hospod, a tak trochu se opil. Proto teď odpočívá, než vyrazí domů do Semil ke své choti, která vůni alkoholu nemá v oblibě. Ten dobrý muž se obával domácí bouřky. 

Hlídka MP mu doporučila, že nejlépe se střízliví procházkou na čerstvém povětří. Muž se krátce zamyslel, pak pokýval hlavou a vyšel z čekárny ven. Jak ho doma přivítala jeho žena, o tom už anály městské policie taktně mlčí.

Vytvořeno 7.3.2023 14:19:43 | přečteno 182x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load