Ulice Liberecká se otevře 1. prosince

, autor: Petr Vitvar

25.11.2021 - Ve středu 1. prosince se do plného provozu otevře ulice Liberecká v Jablonci nad Nisou. Scházet jí bude jen finální vrstva. Ta se položí až po zimě, stejně jako tomu bylo letos na jaře v Poštovní ulici. Práce na kanalizaci, vodovodu, plynovodu a dalších sítích tu probíhaly od letošního září.

„Část ulice Liberecká byla od září uzavřená od městského divadla po křižovatku s ulicí Průmyslová. „Sem se posunula stavba dešťové kanalizace a opravy dalších sítí v okamžiku, kdy se pro automobilový provoz otevřela křižovatka ulic Poštovní – Komenského – Opletalova a Liberecká. Prováděly se zde stejné práce jako v ulici Gen. Mrázka, tzn. stavba dešťové a rekonstrukce splaškové kanalizace společně s opravou plynovodu a vodovodu i ostatních sítí,“ vysvětluje náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že příští rok se bude pokračovat s projektem odkanalizování centra města v ulici Průmyslová, a to od křižovatky s Libereckou vzhůru po křižovatku s ulicí 28. října.

Ulice Liberecká bude plně průjezdná, jen jí bude scházet finální povrch. „Během zimy stavba vyzraje, pokud se objeví nějaké vady vzniklé tím, že se pracovalo až v hloubce pěti metrů, bude jednodušší je rychle opravit ještě před položením finálního povrchu na jaře,“ sděluje Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

„S obnovením průjezdnosti ulice Liberecká se obnoví také zastávka Divadlo a linky č. 103, 105, 112, 115, 116 a 133 se vrátí po 10 měsících do svých původních tras,“ říká Luboš Wejnar, ředitel Jablonecké dopravní, a.s.

Vytvořeno 25.11.2021 14:29:35 | přečteno 114x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace