Ulice Budovatelů se částečně uzavře 15. května

, autor: DPMLJ

11.05.2023 - V pondělí 15. května se uzavře část ulice Budovatelů v Jablonci nad Nisou. Uzavírka, kterou vyvolaly pokračující práce na rekonstrukci tramvajové trati, si vynutí změny jízdních řádů i zavedení dočasné linky jablonecké MHD. 

Od pondělí 15. května do úterý 6. června bude ulice Budovatelů jednosměrná od křižovatky s ulicí U Nisy po křižovatku s ulicí Liberecká ve směru na Liberec. Proto bude úplně uzavřená ulice Na Vršku a levý chodník v ulici Budovatelů. Objízdná trasa povede od OK Tovární ve směru do centra ulicí U Nisy zpět na ulici Budovatelů. 

„Kvůli uzavírce části ulice Budovatelů a obratiště v Tyršových sadech v Jablonci nad Nisou povede linka náhradní dopravy č. X11 od 15. května od 4 hod. ráno do odvolání po objízdné trase ze zastávky Brandl ulicí U Nisy a končit bude u křižovatky ulice Budovatelů - U Nisy, kde bude zastávka výstupní a zároveň i nástupní pro směr do Liberce,“ říká Martina Poršová, mluvčí DPMLJ.

Linka náhradní dopravy podle mluvčí neobslouží zastávku Liberecká, směr Tyršovy sady, a Jablonec n. N. Tyršovy sady. Obsloužené nebude ani obratiště v Tyršových sadech. Na lince 11 a X11 budou po dobu uzavírky platit nové jízdní řády. 

Uzavírka ovlivní také provoz městské hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou, a to na dobu od pondělí 15. května do úterý 6. června.

Linky č. 104, 105, 106 a 114 směr autobusové nádraží: 

  • linky č. 104, 105, 106 a 114 pojedou po trase: Rýnovická – 28. října (náhradní zastávka v ulici 28. října za křižovatkou s ulicí Rýnovická za zastávku Liberecká) – Horní náměstí (náhradní zastávka Obchodní akademie) – Hasičská – Smetanova – Podhorská – Mostecká – 5. května – Luční – autobusové nádraží a dále po své trase. Vynechá zastávky Liberecká, Lázně a Kamenná.

Ve směru do Rýnovic a na Horní Proseč pojedou linky č. 104, 105, 106 a 114 po své standardní trase bez omezení. 

Linka č. 112 směr aut. nádraží – Mšeno a školní linka č 133:

  • linky č. 112 a č. 133 pojedou ze zastávky Liberecká do zastávky Lázně po objízdné trase: Liberecká – U Nisy – Budovatelů. Proto bude upravená jízdní doba mezi zastávkou Liberecká a Lázně na 4 minuty. 

Nová dočasná linka č. 123 autobusové nádraží – Divadlo – Liberecká – Lázně – autobusové nádraží:

  • po dobu částečné uzavírky ulice Budovatelů bude v pracovní dny od 8:15 hod. do 12:45 hod. v intervalu 60 minut v provozu nová linka č. 123 na trase autobusové nádraží – Kamenná – Mírové náměstí – kino Radnice – Divadlo – Liberecká – Lázně – Kamenná – autobusové nádraží.   

Další změny jízdního řádu na lince č. 104 od pondělí 15. 5.: 

  • prodloužení spoje s odjezdem v 5:14 hod. v pracovní dny z autobusového nádraží až do Lukášova. Spoj bude ve směru do Lukášova projíždět přes zastávku Rýnovice, průmyslová zóna
  • zavedení nového spoje v pracovní dny s odjezdem ve 14:30 hod. ze zastávky Rýnovice, průmyslová zóna. Spoj pojede do na autobusové nádraží, v provozu nebude v době letních a vánočních školních prázdnin.   

Více informací najdete na www.jabloneckadopravni.cz a jízdní řády všech spojů MHD jsou na jr.jabloneckadopravni.cz


Vytvořeno 11.5.2023 21:13:53 | přečteno 2683x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load