Úhyn ryb na Nise, Lužické a Bílé

, autor: archiv MMJN

17.10.2022 - Během pondělí byly nahlášeny dva případy úhynu ryb. První na Lužické Nise, v oblasti hranic měst Jablonec nad Nisou a Liberec -Vratislavice. Druhý na Bílé Nise v blízkosti areálu bývalé Silky. Na obě místa dorazili pracovníci oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu, Policie ČR, Povodí Labe a HZSLK.

„První případ vzhledem k lokaci zůstal v řešení Liberce. Ve druhém případě byli povoláni zástupci České inspekce životního prostředí, aby odebrali vzorky a zjistili příčinu úhynu ryb,“ říká Vratislav Pavlín, vedoucí oddělení krizového řízení a dodává, že celá akce probíhá ve spolupráci statutárního města Jablonec nad Nisou, Povodí Labe, HZSLK a České inspekce životního prostředí.

Vytvořeno 17.10.2022 16:36:05 | přečteno 251x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí