U vrkoslavické studánky se kácí

, autor: archiv MMJN

11.03.2022 - Podél ulice Vrkoslavická v Jablonci nad Nisou se v průběhu března bude kácet lesní porost. Důvodem je oprava zastaralé kanalizace, kterou má v plánu Severočeská vodárenská společnost, a. s. (SVS), i pozdější zachování ochranného pásma kolem kanalizace.

„Kanalizace prochází městským lesním pozemkem a je v havarijním stavu. Proto společnost SVS přistoupila k její rekonstrukci. Nyní je vše v přípravné fázi, podrobnosti sdělíme veřejnosti včas,“ říká Mario Böhme, mluvčí SVS, a. s.

A právě kvůli stavbě je třeba odtěžit lesní porost v rozsahu cca 5 000 m2. „Kanalizace vede od ulice Rádelská podél vodoteče, okolo studánky a směřuje do ulice Vrkoslavická, v místech s křižovatkou s ulicí v Zátiší. Po ukončení prací musí zůstat ochranné pásmo v šířce pěti metrů v celé délce nové kanalizace, proto nebude vykácený pozemek znovu zalesněný,“ říká lesní hospodář jabloneckého magistrátu Michal Šarbort a dodává: „V blízkosti rekonstruované kanalizace je oblíbená lesní studánka v ulici Vrkoslavická, kam přichází Jablonečané pro vodu. V souvislosti s těžbou dřeva je žádáme, aby v průběhu kácení do lesa nevstupovali a po ukončeném kácení byli vysoce opatrní.“

Vytvořeno 11.3.2022 14:31:45 | přečteno 432x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load