U IMP v Kokoníně vznikne nové parkoviště

, autor: archiv MMJN

17.12.2021 - Projektovou dokumentaci pro územní a stavební řízení si nechá Jablonec nad Nisou zpracovat pro plánované parkoviště u firmy IMP v Kokoníně. Jde o stavbu, po které už mnoho let volají občané Kokonína na pravidlených setkáních s vedením města. Předpokládané náklady na parkoviště jsou ve výši 13 mil. korun, za projektovou dokumentaci město zaplatí více jak 400 tis. korun.

Parkoviště u IMP v Kokoníně bude určené hlavně pro osobní vozy zaměstnanců firmy, počítá také s odstavným stáním pro kamiony, otočkou a zastávkou pro autobusy MHD. Vše bude stát na pozemcích původně určených pro stavbu čistírny odpadních vod. „Celý projekt připravujeme s vedením společnosti IMP, s.r.o., protože odstavná stání pro kamiony by měla sloužit pro příležitostné odstavení vozů čekajících na odbavení. I parkovací místa pro osobní auta by měla sloužit hlavně zaměstnancům IMP,“ říká Petr Roubíček, náměstek primátora pro rozvoj města Jablonec nad Nisou s tím, že na parkovacích plochách se bude finančně podílet právě společnost IMP, město má v plánu realizaci otočky a zastávky pro autobusy a zázemí pro řidiče.

Původní varianta studie počítala s parkovištěm pro 52 osobních vozů, třemi místy pro kamiony a jedním pro autobus. „Letos IMP navrhlo snížení počtu parkovacích míst, a tak v nové variantě je 23 parkovacích stání pro osobní auta a dvě odstavná místa pro kamiony. Další kapacitu si zajistí firma v areálu závodu,“ doplňuje Roubíček.

Zpracování projektové dokumentace vyjde na 413 tis. korun, celá stavba si dle předpokladu vyžádá náklady ve výši 13 mil Kč. Společnost IMP se bude finančně podílet jak na přípravě dokumentace, tak i na realizaci stavby.

Vytvořeno 17.12.2021 13:05:09 | přečteno 470x | Petr Vitvar
load