Turnovskou se Střelnicí spojí nové schodiště

, autor: archiv MMJN

04.07.2022- Jablonec nad Nisou rekonstruuje přístupovou komunikaci od ulice Turnovská ke sportovnímu areálu Střelnice. Ta už byla v dezolátním stavu. Nově zde bude přes 80 metrů dlouhé a tři metry široké schodiště s podestami. Stavbu provádí jablonecké technické služby, náklady se rovnají částce 3,5 mil. Kč, hotovo by mělo být do konce září.

Přístupový chodník z jablonecké ulice Turnovská ke sportovnímu areálu Střelnice byl už v dezolátním stavu, proto jej město zavřelo a přistoupilo k jeho radikální rekonstrukci. „Když se na stadioně konají fotbalové zápasy nebo tu jsou nějaké atletické závody, využívá chodník velké množství lidí. Ale ten již pro ně nebyl bezpečný. Proto jsme se rozhodli pro jeho rekonstrukci, kterou završíme půlmilionovou investici do přeložky vedení ČEZ z roku 2018,“ vysvětluje náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil s tím, že cena realizace je stanovená na částku 3,5 mil. korun a termín dokončení je do konce září.

„Při výstavbě chodníku se kdysi zapomnělo na povrchovou vrstvu, chodník tak zůstal pouze v podkladových betonech, které se začaly rozpadat,“ popisuje situaci Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu. V chodníku bylo patrných také několik překopů po pokládkách inženýrských sítí.

Nově povede z Turnovské ulice na Střelnici schodiště s podestami dlouhé 83,54 metru a široké tři metry. Schodiště bude z betonových prefabrikátů s barevným rozlišením a na jedné straně bude upravené pro lepší nájezd kosenými stupni. Doplní jej liniové odvodňovače a v celé délce po obou stranách zábradlí se dvěma madly.

„Přístupový chodník s podestami je jediným řešením dle platné normy, protože současný sklon překračuje 19,2 %! Ten dosavadní tak veškeré povolené sklony překračoval. Proto se projektant rozhodl pro toto řešení, v opačném případě bychom museli chodník uzavřít trvale,“ doplňuje Černý.

Vytvořeno 4.7.2022 15:00:59 | přečteno 193x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace