Třetí mobilní kamera je na hrázi

, autor: archiv MP

09.06.2022 - Městská policie Jablonec nad Nisou koupila třetí mobilní kameru za 205 tis. korun včetně DPH. Ta je instalovaná na hrázi jablonecké přehrady a bude dohlížet na veřejný pořádek v zátoce u Povodí Labe.

„Nastává letní počasí a úměrně se zvyšujícími se teplotami vzrůstá počet návštěvníků vodní nádrže. S tím souvisí i vyšší riziko konfliktních situací. Díky nové kameře na hrázi budou mít strážníci přehled o dění a budou moci předcházet nebezpečným situacím, což přispěje ke klidu a zvýšení pocitu bezpečí,“ říká jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Dvě mobilní kamery pořídila MP už loni. „Jejich užívání je téměř neomezené. Proto jsme se po dobrých zkušenostech s jejich provozem rozhodli koupit třetí,“ doplňuje ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

V současné době probíhá třetí etapa revitalizace celého městského kamerového dohlížecího systému (MKDS). Dosud jej tvoří celkem 54 kamer na 41 kamerových bodech, naposledy se MKDS rozšiřovalo v roce 2021 o dvě mobilní kamery, k nimž nyní přibyla třetí.

Vytvořeno 9.6.2022 14:44:08 | přečteno 483x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie