Testy bez objednání jsou možné na Střelnici

, autor: Petr Vitvar

22.04.2021 - Další možností, kde se nechat testovat, mají Jablonečané na Střelnici. Testovací veřejné odběrové centrum využívá pro antigenní testování prostory zdejší restaurace. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin.

„Veřejné odběrové centrum Střelnice je schválené zdravotnické zařízení a pro veřejnost je k dispozici každý všední den od 8 do 16 hodin. Do budoucna plánujeme také víkendový provoz či prodlouženou pracovní dobu. Výhodou odběrového místa na Střelnici je, že není nutná rezervace,“ říká Dalibor Dvořák z Neurologické ambulance Nový Bor, s.r.o., která centrum provozuje, a dodává, že používají certifikované antigenní testy.

Na bezplatný antigenní test hrazený zdravotní pojišťovnou mají lidé nárok jednou za tři dny. „Po odběru vzorku přijde testovanému SMS s výsledkem během několika minut a v e-mailu bude potvrzení o absolvování testu. Vše je také provázáno s registrem ISIN, což je Informační systém infekčních nemocí,“ vysvětluje Dvořák. Testovací místo na Střelnici doplňuje to v Nemocnici Jablonec, která testuje klienty dvěma způsoby. PCR test provádí pouze na základě doporučení od lékaře, antigenní testy jsou určené pro veřejnost. Na oba je však nutné se objednat prostřednictvím webu jablonecké nemocnice. Odběr pro PCR test pro samoplátce zajišťuje Krajská nemocnice Liberec.

Vytvořeno 22.4.2021 8:42:41 | přečteno 23728x | Petr Vitvar
load