Taxikář řídil zřejmě pod vlivem drog

, autor: archiv MP

21.10.2022 - Nespokojený zákazník taxislužby si stěžoval na řidiče u městské policie. Hlídka řidiče zkontrolovala a zjistila, že řídil zřejmě pod vlivem omamných látek. Celý případ řeší dál Policie ČR.

Hlídka jablonecké městské policie zastavila v centru města v odpoledních hodinách řidiče taxíku společnosti Eurotaxi, na jehož nebezpečné chování upozornil nespokojený zákazník. „Oznamovatel uvedl, že řidič vozidla, který jej vezl, byl velmi arogantní, svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu, za jízdy držel telefon, a nakonec odmítl vydat zákazníkovi doklad o přepravě. Hlídka MP zastavila uvedené vozidlo v ulici Komenského a zjistila další porušení zákona - ve vozidle nebyl viditelně umístěn průkaz řidiče taxislužby,“ říká Miloslav Lejsek z MP Jablonec nad Nisou. Podle Lejskových slov řidič svůj průkaz strážníkům předložil s tím, že na povinnost viditelného umístění zapomněl. Zároveň dodal, že zákazník (oznamovatel) doklad o přepravě nepožadoval.

Strážníci řidiče podrobili orientačnímu vyšetření, zda není pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. „Test vyšel pozitivně s podezřením na užití OPL metamfetamin, amfetamin. Pro podezření ze spáchání přečinu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si řidiče převzala k dalšímu šetření,“ uzavírá Miloslav Lejsek.

Vytvořeno 21.10.2022 12:39:18 | přečteno 309x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie