Střípky z městské policie

05.06.2023 - Operační důstojník Městské policie Jablonec nad Nisou (MP) přijal oznámení, že v Tyršově parku je bezdomovec na invalidním vozíku, který ukradl z jablonecké nemocnice.

Operační na označené místo namířil kameru, jež mu ukázala vozíčkáře mířícího z parku Tyršova do Nové Pasířské. Proto tam poslal hlídku. Ta našla muže na invalidním vozíku, který sdělil, že byl krátce před polednem na ošetření na chirurgickém oddělení nemocnice.  A protože se mu špatně chodilo, usnadnil si pohyb invalidním vozíkem. Fakt, že vozík patřil nemocnici, ignoroval. Hodnota kolečkového křesla, které si z nemocniční chirurgické ambulance bezdomovec „vypůjčil“, byla vyčíslena na 11 tis. korun, proto strážníci celou věc předali státní policii. Nemocnice si vozík odvezla a případ uzavřela, řešit jej v trestněprávní rovině nechtěla. 

V poslední květnový den u jablonecké radnice žena trhala ze záhonů květiny a svou činnost doprovázela mohutným křikem a gestikulací. Když hlídka MP dezorientovanou ženu otestovala s pozitivním výsledkem na metamfetamin, zavolala záchrannou službu. Ta dotyčnou převezla na psychiatrické vyšetření do Krajské nemocnice Liberec. 

Další žena bloudila v časných ranních hodinách po kruhovém objezdu U Zeleného stromu. Evidentně byla opilá nebo pod vlivem jiné návykové látky.  Hlídka srážníků, která ke křižovatce přijela oznámení prověřit, sdělila operačnímu důstojníkovi, že po křižovatce bloumá „známá“ slečna. Test neprokázal alkohol, přesto strážníkům popisovala své vidiny na kruhovém objezdu, a tak ji předali do péče záchranné služby. Než si slečnu záchranáři odvezli, dorazila také její matka, která si odmítla dceru odvést domů, jelikož údajně pravidelně užívá pervitin. Lékař ze záchranky konstatoval, že je dotyčná ve stavu, kdy je nebezpečná sobě i okolí, proto byla převezená za policejní asistence na oddělení psychiatrie Krajské nemocnice Liberec. 

Vytvořeno 5.6.2023 13:02:37 | přečteno 325x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load