Strážníci navštívili děti v Jabloneckých Pasekách

, autor: archiv MP

23.09.2022 - Týden bezpečnosti měly děti v Mateřské škole Pohoda v Jabloneckých Pasekách. Proto sem zamířil tým prevence jablonecké městské policie. Celkem se zúčastnilo 90 dětí.

Děti si mohly během návštěvy MP prohlédnout služební výjezdové vozidlo, ale především se seznámit se všemi donucovacími prostředky a dalšími technickými doplňky, které strážníci používají v běžném výkonu služby.

„Zaujal je například obušek, jiné úderné prostředky, slzotvorné prostředky, pouta, služební zbraň, osobní kamery, reflexní a neprůstřelné vesty nebo jak se používají výstražná zvuková znamení,“ říká preventista MP Jablonec nad Nisou Miloslav Lejsek s tím, že děti poučili také o tom, jak nebezpečné je sbírat použité injekční stříkačky nebo jehly, které mohou někde najít.

Vytvořeno 23.9.2022 9:03:38 | přečteno 263x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie