Strážníci dopadli celostátně hledané osoby

, autor: archiv MP

01.03.2023 - Jablonečtí strážníci v krátké době zadrželi pět celostátně hledaných osob, které předali Policii ČR k dalšímu šetření. Městská policie Jablonec nad Nisou loni oslavila třicet let své existence, nyní do svých řad hledá další muže a ženy. „Úspěšná zadržení se strážníkům podařila na základě osobní znalosti lokality,“ říká Michal Švarc, ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou.

První hledanou osobu se strážníkům podařilo vypátrat 18. února půl hodiny po desáté dopoledne v ulici Jugoslávská v blízkosti OC Central. Už 10 minut po čtvrté hodině odpoledne téhož dne dopadli strážníci další celostátně hledanou osobu, a to na Dolním náměstí. Úspěšné pátrání pokračovalo 4. února patnáct minut po 14 hodině tentokrát v ulici Dlouhá. O den později pak při kontrole městští policisté zadrželi chvíli po 11 hodině už čtvrtého celostátně hledaného člověka, na něhož narazili v ulici Chelčického. A tím posledním byl 26. února chvíli po poledni člověk v ulici Turnovská. „Všechny zadržené osoby jsme předali Policii České republiky k dalším opatřením. Díky práci strážníků se tak podařilo přispět ke snížení počtu hledaných osob pohybujících se ve městě,“ chválí strážníky ředitel Švarc.

Byť je jablonecká MP úspěšná při pátrání, trpí dlouhodobě nedostatkem zaměstnanců. V současné době je ve službě 47 strážníků z plánovaných padesáti a tři asistenti prevence kriminality. „Pro město o velikosti Jablonce nad Nisou při současné bezpečnostní situaci a plánovaném plnění úkolů městské policie by odpovídající počet strážníků byl 66,“ upřesňuje ředitel MP Jablonec nad Nisou a pokračuje: „Proto magistrát města vyhlásil výběrové řízení na nové strážníky. Hledáme muže a ženy ve věku 25 až 30 let, kterým nabízíme zajímavé benefity včetně přidělení městského bytu a náborový příspěvek ve výši 150 tis. korun.“ Zájemci o práci v MP musí být kromě jiných podmínek bezúhonní, spolehliví a fyzicky zdatní. „Uvítali bychom také zájemce, kteří mluví německy nebo anglicky,“ uzavírá Michal Švarc.

Vytvořeno 1.3.2023 15:16:39 | přečteno 295x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load