Stavět se bude v ulici U Přehrady

20.02.2023 - Letos bude pokračovat společná stavba Libereckého kraje a statutárního města Jablonec nad Nisou v ulici U Přehrady, v režii kraje bude silnice, město se postará o stavbu parkoviště. Náklady projektu jsou odhadnuté na více jak 38 mil. korun, přičemž městská investice by měla být něco přes milion korun, vše bez DPH.

„Jedná se o rekonstrukci komunikace III/29029 v Jablonci nad Nisou, tedy pokračování rekonstrukce ulice U Přehrady, která započala v loňském roce. Výsledkem stavby bude obnovený povrch silnice včetně konstrukce vozovky i kanalizace, silniční příkopy, obnovené budou dopravně-bezpečnostních systémy a dopravní značení. Jedna autobusová zastávka zůstane zachovaná bez úprav, druhá bude obnovená. Město zaplatí nástupní a parkovací plochy včetně obrubníků,“ vysvětluje jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Rekonstruovat se bude také most, vyřeší se odtokové poměry, nahradí porušené násypové těleso a přespárují silniční pláně. Nad mostem vznikne nový objekt, obnoví se zádržný systém a izolace mostní klenby, prefabrikovanou zeď nahradí nová gabionová se zábradlím.

Vytvořeno 20.2.2023 | přečteno 203x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load