Stavební sezóna ve městě je za dveřmi

, autor: archiv MMJN

24.03.2023 - S jarem přichází do města nejen úklid ulic a chodníků, ale také nové stavby. Ani letos jich nebude málo. Kromě oprav mostů či komunikací připravilo oddělení přípravy a realizace investic také další důležité projekty. Pracovat se začne už ve druhé polovině dubna, ten nejdelší potrvá do prosince.

Jeronýmova a Vysoká

Od dubna by měla začít 1. etapa dlouho plánované regenerace sídliště Šumava, která se bude soustředit na ulici Jeronýmovu a část ulice Vysoká. Projekt sestává ze dvou staveb. „Takzvaná stavba A se týká dopravního řešení, hřiště a veřejného osvětlení, stavba B zahrnuje zahradně architektonickou část,“ říká jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Ulice Jeronýmova i část ulice Vysoké a jejich okolí projdou stavebními úpravami, v ulici Spojovací vznikne víceúčelové hřiště. Zeleň v tomto území odborníci obnoví nebo mírně upraví, na základě inventarizace odstraní nezdravé nebo nevhodné dřeviny, dosadí stromy a keře, mezi kterými budou nové lavičky a další mobiliář. „Vysoutěžený zhotovitel si stavbu převezme 31. března, harmonogram prací je rozložený do konce listopadu a cena činí 31,6 mil. korun bez DPH,“ doplňuje náměstek.

Odkanalizování ulic Cvrčkova a V Nivách

Ve druhé polovině dubna začnou práce na odkanalizování lokality nad náměstím B. Němcové, a to konkrétně v ulicích Cvrčkova a V Nivách. „Jedná se o odkanalizování stávající městské zástavby do veřejné kanalizace směrované na centrální čistírnu odpadních vod a odvedení dešťové vody z komunikace do vodoteče,“ popisuje zakázku Jakub Chuchlík. Stavba by měla trvat do října tohoto roku a cena je necelých 9,5 mil. korun bez DPH.

Pryč s vlhkostí z kokonínské školy

Od května by měly začít stavební úpravy v Základní škole v Kokoníně, konkrétně v budově v Rychnovské ulici. Cílem je sanace vlhkého zdiva v suterénu. Na výběr zhotovitele ještě probíhá výběrové řízení. „Je třeba výrazně snížit vlhkost v podzemním i nadzemním zdivu a v konstrukcích objektu školy. Práce by měly být ukončené na přelomu října a listopadu,“ připomíná náměstek Chuchlík. Cena stavby je odhadnutá na 6,5 mil. Kč bez DPH.

Vytvořeno 24.3.2023 12:46:41 | přečteno 464x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load