Stavba ve Hřbitovní začne už v březnu

, autor: Petr Vitvar

03.03.2022 - Od pondělí 7. března se zcela uzavře ulice Hřbitovní v Jablonci nad Nisou. Město zde bude pokračovat v opravách komunikace a chodníku.

Zhotovitel tak dokončí dvouletý projekt, který začal loni, město za letošní část zaplatí více jak 9 mil. korun. Kromě zrekonstruované silnice, zde přibude chodník, parkoviště a dvojice autobusových zastávek. Uzavírka, která začne téměř o měsíc dříve, než se plánovalo, potrvá do srpna.

„Letos projekt rekonstrukce chodníku v ulici Hřbitovní dokončíme, tentokrát začneme od křižovatky s ulicí Stavbařů a budeme pokračovat po tzv. hospodářský vjezd do nemocnice,“ přibližuje letošní etapu jablonecký náměstek pro rozvoj města Petra Roubíček s tím, že původně měla druhá etapa projektu začít 1. dubna. „Zhotovitel - 1. jizerskohorská stavební společnost - však požádal o dřívější termín, proto stavba začne už 7. března, dokončená by měla být do konce července tohoto roku,“ dodává náměstek Roubíček.

V ulici Hřbitovní se začalo pracovat loni v červenci, výsledkem dvouleté stavební činnosti bude kromě zrekonstruované ulice také nový chodník a parkoviště u ulice Stavbařů pro 13 vozů, do podélných parkovacích stání bude možné zaparkovat 22 osobních vozů, další novinkou jsou také dvě autobusové zastávky. Součástí projektu je rovněž rekonstrukce veřejného osvětlení v ulicích Hřbitovní a 28. října, které bude tvořit 17 stožárů s 19 svítícími body, a úprava zeleně.

Další informace

Vytvořeno 3.3.2022 8:31:35 | přečteno 497x | Petr Vitvar
load