Stavba v Palackého ulici postupuje do závěrečné etapy

, autor: Jana Fričová

29.10.2021 - Během čtvrtka 28. října se změnilo dopravní značení v křižovatce ulic Palackého – Riegrova. Nově je průjezdná ulice Palackého ve směru od Mšena po křižovatku s ulicí U Přehrady v obou pruzích, uzavřený je jeden pruh ulice Riegrova, kde se začíná pracovat na odbočovacím pruhu do Mšena.

Stavební práce na rekonstrukci křižovatek ulice Palackého s ulicemi U Přehrady a Riegrova se posouvají do další etapy. „V současné chvíli se dokončují chodníky na křižovatce ulic Palackého a U Přehrady, umístěné jsou i nové inteligentní semafory a stožáry osvětlení. Stavba se nyní přesouvá do ulice Riegrova, kde se bude stavět odbočovací pruh do Mšena. Průjezd křižovatkou Palackého – Riegrova budou řídit světla,“ vysvětluje nový dopravní režim v důležitém dopravním uzlu v ulici Palackého v blízkosti přehrady Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

Do konce listopadu stavbaři postoupí ještě z pruhu v sousedství bývalého Jablonexu do pruhu k restauraci Ex. Na této straně budou také umístěné chytré semafory a opravené chodníky. Stavební práce pak završí celoplošný povrch částí komunikací, které prošly přestavbou.

V této části města se začalo pracovat v srpnu, cílem bylo odstranit havarijní stav semaforů a rozšířit ulici Riegrova o odbočovací pruh do Mšena. V budoucnu se počítá s vytvořením cyklopruhů mezi Horním náměstím a hasičskou zbrojnicí ve Mšeně. Veškeré práce včetně nového povrchu a nové světelné signalizace byly odhadnuté na necelých 17,5 milionů korun.

Další informace

Vytvořeno 29.10.2021 9:28:45 | přečteno 496x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load