Spolupráce prospívá oběma

28.06.2022 - Jablonečtí radní schválili aktualizaci Memoranda o spolupráci mezi statutárním městem a Muzeem skla a bižuterie. Obě instituce to původní uzavřely v roce 2013.

Memorandum vymezuje základní spolupráci města a muzea s kulturními, školskými a dalšími subjekty. „Ta přispívá ke zlepšení kulturní nabídky v Jablonci, rozvoji cestovního ruchu a v konečném důsledku i ke zvýšení prestiže obou zúčastněných stran,“ říká náměstek primátora David Mánek s tím, že obě strany se vzájemně propagují. „Město v rámci svých možností podpoří finančně i jinak vybrané muzejní akce, jako je např. Trienále, nebo významné výstavy související s historií Jablonce apod.,“ dodává náměstek.

Muzeum se naopak v rámci svých možností připojí vlastním programem k významným akcím městským, např. Euroregion tour, Křehká krása, Jablonecké tóny, Den evropského kulturního dědictví, Velikonoční, Podzimní a Vánoční slavnosti. Dále memorandum popisuje spolupráci muzea se školami a kulturními organizacemi, jejichž je město zřizovatel. Spolupráce probíhá v rámci místní Agendy 21.

Vytvořeno 28.6.2022 10:20:38 | přečteno 229x | Petr Vitvar
Štítky: kultura , ma21
 
load