Sokolka má podporu do konce roku

, autor: archiv TJ Sokol Jablonec nad Nisou

01.09.2022 - Až do konce roku 2022 bude statutární město Jablonec nad Nisou podporovat činnost Integračního a komunitního centra Sokolka. Ze svého rozpočtu město poskytne centru 50 tis. korun měsíčně.

Město přispívá integračnímu centru Sokolka hned od počátku jeho činnosti v březnu tohoto roku, a to částkou 55 tis. Kč měsíčně. Peníze byly určené na provoz centra v jablonecké sokolovně. „Také na letní prázdniny město uzavřelo s TJ Sokol Jablonec nad Nisou smlouvu o zajištění služeb integračního centra, přičemž podpora činila za dva měsíce celkem 100 000 Kč,“ konstatuje vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová.

Po vyhodnocení dosavadní činnosti integračního centra jablonečtí radní odsouhlasili další finanční podporu do konce kalendářního roku, tentokrát ve výši 55 tis. Kč měsíčně. Částka zahrnuje nájem za užívané prostory, které doposud TJ Sokol poskytoval bezplatně, úhradu drobných oprav, popřípadě i rozšíření výuky českého jazyka a otevření večerní školy pro uplatnění v samostatném podnikání.

Vytvořeno 1.9.2022 14:07:36 | přečteno 243x | Jana Fričová