Seniorská Akademie zdraví má další absolventy

, autor: Petr Vitvar

21.10.2021 - Jednadvacet seniorů – absolventů vzdělávací Akademie seniorů, slavnostně ukončila ve středu 20. října odpoledne v obřadní síni jablonecké radnice svůj vzdělávací cyklus. Z rukou primátora Jiřího Čeřovského, náměstka pro oblast humanitní Davida Mánka a ředitelky Centra sociálních služeb (CSS) Nadi Jozífkové si přebrali květiny a drobné dárky ke zdárnému ukončení.

„Akademie seniorů, kterou pořádá jablonecké Centrum sociálních služeb, je léty prověřená vzdělávací aktivita. Letos měla podtitul Akademie zdraví,“ říká specialista volného času CSS Jablonec nad Nisou Lukáš Frydrych. A právě zdraví bylo nejen téma přednášek, ale také zasáhlo do průběhu cyklu. „První skupina zhruba čtyřiceti akademiků začala se vzdělávacím programem včas, takže ke slavnostnímu zakončení došla na konci listopadu 2019. Ta druhá to měla složitější, začala v únoru loňského roku a pak přišel koronavirus, který vše přerušil,“ vysvětluje Frydrych. Jedna přednáška tohoto cyklu se odehrála v online prostředí, další čekaly na své uvedení do letošního podzimu.

V průběhu Akademie zdraví se hovořilo například o právech a povinnostech pacientů, o aktuální situaci v jablonecké nemocnici, o zdravé medikace a snižování počtu léků, o vnitřní pohodě a duševní hygieně. „Je skvělé, že se stále vzděláváte. Zdraví je věčné téma a s věkem nabývá na větší a větší důležitosti. I proto vám přeji vše nejlepší a hodně zdraví, ale i hodně sil do dalšího sebevzdělávání, protože to je důležité v každém věku,“ připil všem absolventům primátor Čeřovský a dodal, že Akademie seniorů má plnou podporu města. CSS však připravuje i další vzdělávací programy, jako je jsou např. PC kurzy nebo ty pro práci s chytrým telefonem, Kafíčková společnost s trénováním paměti či Kavárnička s němčinou apod. „Moc všem fandím a obdivuji vaši vytrvalost. Jsem připravený zhostit se v příští akademii nějakého tématu jako lektor,“ připojil se náměstek Mánek.

O přednášky Centra sociálních služeb je vždy veliký zájem. Dříve byly cykly koncipované tak, že jedna skupina měla připravené tři semestry, čili vzdělávali se rok a půl. „Pak se systém změnil, a to právě hlavně kvůli velkému zájmu. Akademie seniorů - Akademie zdraví byla připravená 2x ve stejném režimu, tzn. jarní a podzimní kurz, tím jsme dokázali uspokojit velkou poptávku,“ uzavírá Lukáš Frydrych.

Akademici na závěr dostali cvičební pomůcku, květinu a dárek od Nadace Preciosa, jimž byla malá brož pro dámy a propisovací tužka pro muže. Vše zdobené skleněnými kameny firmy Preciosa. 

Absolventi seniorské akademie

20.10.2021, obřadní síň jablonecké radnice
, autor: Petr Vitvar

Akademie seniorů (1)

 
, autor: Petr Vitvar

Akademie seniorů (2)

 
, autor: Petr Vitvar

Akademie seniorů (3)

 
, autor: Petr Vitvar

Akademie seniorů (4)

 
, autor: Petr Vitvar

Akademie seniorů (5)

 
, autor: Petr Vitvar

Akademie seniorů (6)

 
, autor: Radka Baloghová

Akademici dostali malou brož od Nadace Preciosa

 
 
Vytvořeno 21.10.2021 8:57:21 | přečteno 228x | Petr Vitvar
Štítky: vzdělávání , senioři