Šansony Edith Piaf zněly v Jablonci na oslavu Dne matek

, autor: archiv MMJN

05.05.2022 - Druhá květnová neděle v naší zemi každoročně přináší Den matek. Vzdáváme tím poctu všem matkám a mateřství jako takovému. V Jablonci nad Nisou jako dárek při této příležitosti město připravilo v prostorách kina Junior divadelní představení Edith Piaf: Dnes nechci spát sama.

U vstupu do sálu předal náměstek primátora David Mánek všem příchozím návštěvníkům malý dárek vyrobený dětmi z místních mateřských škol

Představení mělo původně zpestřit ve městě adventní program, ale vzhledem k epidemiologické situaci související se šířením nákazy Covid-19 bylo přesunuto na jarní měsíce. Město tak neochudilo zájemce a návštěvníci kina Junior měli možnost vychutnat si zpívaný náhled na rozporuplný život geniální francouzské šansoniérky Edith Piaf. „Jsem velmi rád, že se podařilo i díky přesunutí představení odstartovat novou a milou tradici. Den matek je jedním ze dnů, kdy máme možnost poděkovat našim maminkám. Ty jsou a budou vždy oporou všem dětem, i proto jsem moc rád, že se do naší oslavy zapojily i děti z našich mateřských škol a připravily spolu s paními učitelkami krásné dárečky, za což jim velmi děkuji“, sděluje David Mánek, náměstek primátora pro oblast humanitní.

Městskou oslavu Dne matek přijel do Jablonce nad Nisou se svým emociálním zpracováním životního příběhu plného šansonových písní podpořit Divadelní soubor Cylindr. Světoznámou a oblíbenou šansoniérku známou pod pseudonymem Vrabčák ztvárnila Vanda Hauserová, ostatní postavy společně s doprovodem na klavír a akordeon zvládla Petra Bílková. Autoři poutavého představení pro charakteristiku svého díla použili slova samotné Edith Piaf: „Šanson je vlastně příběh a ten musí být takový, aby mu lidé věřili. Musí rvát srdce a naříkat, to je můj žánr."

Vytvořeno 5.5.2022 8:39:43 | přečteno 140x | Petr Vitvar
Štítky: kultura , společnost
 
load