Rýnovická škola se strážníky připravila Den dětí

, autor: archiv MP

05.06.2023 - Starší děti a pedagogové ZŠ Rýnovická připravili pro své spolužáky k Mezinárodnímu dni dětí les plný pohádek. Jablonečtí strážníci přispěli svým stánkem, v němž přichystali vědomostní dopravní kvíz a především pro kluky ukázku části výzbroje.

„Městská policie spolupracuje se základními školami během roku zejména v prevenci kriminality. Letos jsme se rozhodli navíc zpestřit Den dětí pro žáky prvního stupně školy v Rýnovicích,“ říká Miloslav Lejsek, referent prevence kriminality MP, s tím, že policejní stánek navštívilo 105 dětí z první až páté třídy ZŠ. „Za své znalosti a vědomosti dostávaly děti malý dárek. Rozdávaly se pexesa, tužky, reflexní pásky, náramky přátelství a další drobné předměty, které budou všem účastníkům připomínat slunečný a příjemný Den dětí,“ doplňuje Lejsek. 

Jablonečtí strážníci připravují ke konci školního roku ještě tradiční dopravně-preventivní akci Jablko-citron zaměřenou rovněž na bezpečnost v dopravě. Děti během ní společně se strážníky sledují rychlost vozidel ve městě. „Řidiče, kteří rychlost dodržují, odmění jablkem, hříšníky pak citronem,“ uzavírá Miloslav Lejsek z MP Jablonec nad Nisou.

Vytvořeno 5.6.2023 13:02:48 | přečteno 298x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load