Rekonstrukce ulice Kamenná skončí o rok dříve

, autor: Jana Fričová

27.10.2022 - Nový asfalt ukončil komplikovaný průjezd křižovatkou ulic Kamenná, Smetanova, Hasičská a Mírové náměstí. Křižovatka je od čtvrtka znovu průjezdná, ulice Kamenná ještě zůstane uzavřená, nové povrchy z kamenné dlažby však ukončí rozsáhlou rekonstrukci o rok dříve.

Ve středu 26. října začal finišer pokládat nový asfaltový koberec na křižovatce nad rekonstruovanou ulicí Kamennou. Ačkoliv křižovatka má nový povrch, dál pokračují práce na dokončení rekonstrukce ulice Kamenná. Rozsáhlá stavba je výsledkem složité koordinace projektů několika subjektů: v ulici Kamenné je nová dešťová kanalizace, kabeláž veřejného osvětlení, opravené kanalizační přípojky z radnice a uložené rezervní chráničky pro budoucí vložení metropolitní sítě (investor statutární město), rekonstrukcí prošla také jednotná kanalizace a vodovod (investor SVS, a.s.), plynovod (investor GasNet, s.r.o.) a silnoproudé rozvody (investor ČEZ Distribuce, a.s.), nově postavený je teplovod (investor JE, a.s.). Celou stavbu nyní završí dlažba komunikace včetně chodníků. V současné chvíli je ulice Kamenná hotová v části od Dolního náměstí po finanční úřad, v její horní části se stále připravují podklady komunikace, obrubníky a dláždí se vozovka i chodníky, zpět se vrátí také parkovací místa.

„Moc se omlouváme obyvatelům i provozovatelům obchodů a služeb v této části města za komplikace. Snažíme se v současné době o to, abychom vše dokončili ještě letos a tím zkrátili původní harmonogram stavby o rok. Počasí nám zatím přeje, proto věříme, že se náš úmysl podaří a příští rok už nebudeme muset do ulice Kamenná zasahovat. Jablonečany prosíme ještě o trpělivost,“ konstatuje Pavel Sluka, vedoucí oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu.

Komplikace způsobuje také oplocení stavby, které omezuje přístup do budov na obou okrajích ulice Kamenná. „Vždy platí, že přístup do objektů musí být zajištěný. Dění na stavbě je však velmi živé a my, bohužel, neumíme přesně říci, kdy a jak budou chodníky přesně průchozí. Omlouváme se za to a děkujeme všem za vstřícnost,“ dodává Sluka.

Vytvořeno 27.10.2022 10:50:42 | přečteno 687x | Petr Vitvar
load