Rekonstrukce mostu souvisí se stavbou ŘSD

, autor: archiv MMJN

20.01.2023 - Oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu připravilo projekt rekonstrukce mostu v ulici Pod Kynastem.

Předpokládaná hodnota zakázky je necelých 6 mil. korun včetně DPH, stavět by se mělo od března do poloviny prázdnin, realizace však úzce souvisí se stavbou Ředitelství silnic a dálnic ČR a termínem výluky železniční dopravy.

Připravený projekt se týká rekonstrukce mostu v jablonecké ulici Pod Kynastem, který překlenuje železniční trať Liberec – Tanvald. Kvůli stavbě je třeba na trati zastavit provoz. A to není levné. „Výluka železniční dopravy je finančně náročná, proto jsme se dohodli na společných nákladech s Ředitelstvím silnic a dálnic, které plánuje na totožné trati ve stejném období zakázku I/65 Jablonec nad Nisou – most 65-002. Realizace jabloneckého projektu je proto podmíněná úspěšným výběrového řízením ŘSD,“ uvádí náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Jablonečtí radní na svém posledním jednání odsouhlasili zadávací dokumentaci na výběr zhotovitele rekonstrukce mostu, jejíž náklady jsou odhadnuté na 5 954 tis. Kč vč. DPH. Realizace je plánovaná od března do července letošního roku.

Vytvořeno 20.1.2023 14:55:53 | přečteno 169x | Petr Vitvar