První nové stánky budou U prutu

, autor: PROKŠ PŘIKRYL ARCHITEKTI

17.10.1022 - Nejdéle příští koupací sezónu bude stát první část zázemí u jablonecké přehrady. Staveniště v místě U prutu předalo statutární město Jablonec nad Nisou vybranému zhotoviteli, společnosti DR Development, a.s. Stavba první části vyjde na 12 296 827 korun, hotovo by mělo být do konce dubna příštího roku.

Po dokončení bude na mšenském břehu přehrady soubor kontejnerových dřevěných staveb, v nichž bude prodejna občerstvení včetně zázemí a skladu, kryté venkovní sezení a toalety. „Nyní si zhotovitel připravuje staveniště včetně příjezdové komunikace a betonových základů, předmětem komplikací je rozvodný sloupek ČEZ. Moduly si pak připraví ve svých dílnách tak, aby u přehrady už jen kompletoval jednotlivé díly,“ říká náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že právě tento objekt bude připravený tak, aby mohl návštěvníkům přehrady v případě zájmu sloužit celoročně. „Bude však připravený i technický postup, jak zázemí zazimovat,“ dodává náměstek.

Architektonická soutěž na Objekty zázemí a okolí jablonecké přehrady byla vyhlášená v červenci 2020, vítězně ze soutěže vyšel návrh Ing. arch. MgA. Marka Přikryla z ateliéru PROKŠ PŘIKRYL ARCHITEKTI. Vítězný návrh území kolem přehrady vizuálně propojil, očistil a navázal na krajinu. „Základním spojovacím článkem jsou modulární objekty, které jsou opakovatelné, s čitelnou konstrukcí, provozem a uzavíratelnou ochrannou obálkou, jasně vymezující den/noc, otevřeno/zavřeno nebo léto/zima. Polaritu zdůrazňuje kontrastní barevnost vnitřku/vnějšku,“ říká se v návrhu architekta Přikryla. Charakteristickým rysem navržených objektů jsou lámací dveře tvořící fasádu a kryté zápraží. Různé objekty tvoří jednotlivé moduly o velikosti 6 x 6 metrů, v nichž může být kiosek s občerstvením, hygienické zázemí, převlékárny, sezení nebo sklady.

Vytvořeno 17.10.2022 14:29:16 | přečteno 3222x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí