Průkopník nového odbavovacího systému v kraji je jablonecká MHD

, autor: archiv MMJN

29.01.2021 - V jablonecké MHD se bude od února používat zcela nové odbavovací zařízení s novými funkcemi pro cestující. Toto zařízení je jako první v Libereckém kraji namontované do jabloneckých městských autobusů.

Jelikož se jedná o novinku, je třeba ji nejprve prověřit ve zkušebním režimu, během kterého se vše bude denně vyhodnocovat. Proto v prvních dnech bude všechny způsoby nákupu jízdních dokladů provádět řidič a samoobslužný nákup 30minutovách jízdenek zatím bude pozastavený. „Způsob platby jízdného je možný u řidiče v hotovosti, kartou OPUSCARD nebo bezkontaktní bankovní kartou. Právě při platbě bezkontaktní bankovní kartou se může stát, že na některých zastávkách může být slabší pokrytí mobilního signálu a platba bude hůře proveditelná. Možné drobné nedostatky se tak budou ve zkušebním provozu postupně odstraňovat,“ říká ředitel Jablonecké dopravní, a.s. (JD) Luboš Wejnar.

Celý projekt, který řídí KORID LK jako organizátor veřejné dopravy Libereckého kraje, je rozložený do dvou etap. „V té první se instalují nová odbavovací zařízení do všech vozidel veřejné dopravy u všech dopravců. Dopravní společnost Umbrella Coach & Buses, s.r.o., je první z nich. S výjimkou platby platební kartou však bude zatím vše při starém,“ tvrdí Wejnar s tím, že jakmile budou vybavení novým zařízením všichni dopravci v kraji, nastane etapa druhá, v níž se spustí e-shop a mobilní aplikace Idolka. „Tyto novinky umožní kupovat časové kupóny z domova, platit elektronicky ve veřejné dopravě mobilem bez nutnosti obstarávat si kartu OPUSCARD, která se však neruší. To posune odbavování v Libereckém kraji o generaci výše s využitím nejmodernějších trendů,“ uzavírá ředitel JD Luboš Wejnar.

Vytvořeno 29.1.2021 15:16:59 | přečteno 736x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace , mhd
 
load