Provoz v dolním centru Jablonce je obnovený

, autor: Petr Vitvar

27.11.2020 - Od pondělí 30. listopadu se plně otevře dopravní provoz přes Anenské náměstí a ulicemi Budovatelů i Poštovní. Jablonec dokončil veškeré práce v této stavební sezóně.

„Kvůli návratu dětí do škol jsme obnovili provoz o den dříve, aby mohly na své obvyklé trasy vyjet také školní autobusy. Obnovené je také parkování na Anenském náměstí v ulici Budovatelů i v Poštovní,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Ulice mají po stavbě ještě provizorní povrhy, ty definitivní položí město v příštím roce. „Během zimy stavba vyzraje, pokud se objeví nějaké vady, bude jednodušší je rychle opravit ještě před položením finálního povrchu,“ dodává Roubíček.

V souvislosti s obnovením provozu v dlouhodobě uzavřeném dolním centru Jablonce se odstraní také semafory na křižovatce ulic Kamenná, Smetanova, Hasičská a Mírové náměstí. Se zánikem objížděk už není třeba regulovat provoz.

Stavba a rekonstrukce kanalizace i opravy sítí započaly v polovině března, kdy se uzavřely ulice Budovatelů a Poštovní včetně mostu k ulici U Balvanu. Původně měly práce začít už v létě 2019, tehdy se však stavbu zastavila odvolání proti stavebnímu rozhodnutí.

Vytvořeno 27.11.2020 15:01:23 | přečteno 611x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace