Prohlášení primátora: jablonečtí cestující nemohou být rukojmími

, autor: Petr Vitvar

11.11.2020 - V pondělí 9. listopadu 2020 Krajský soud v Ústí nad Labem, pobočka v Liberci, předběžným opatřením zakázal statutárnímu městu Jablonec nad Nisou uzavřít a uveřejnit prostřednictvím registru smluv smlouvu s dopravcem UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., kterou schválili zastupitelé 5. listopadu. Důvodem je odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení, společnosti ABOUT ME, s.r.o.

Vyjádření SMJN k usnesení krajského soudu z 9. listopadu 2020: S usnesením soudu, které zakazuje uzavřít Jablonci smlouvu s vybraným dopravcem – společností UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., nesouhlasíme a připravujeme odvolání. Usnesení bylo doručeno do datové schránky města pozdě, až dne 10. 11. 2020, po uzavření předmětné smlouvy a také po její publikaci prostřednictvím registru smluv. Předběžné opatření proto není možné vykonat. Smlouva s UMBRELLA Coach & Buses, s.r.o., je nyní proto platná a účinná.

Aktivitu společnosti ABOUT ME, s.r.o., vnímáme jako obstrukční s cílem poškodit město Jablonec nad Nisou a zejména jablonecké cestující, kteří se tak stávají rukojmími, což je nefér.

Statutární město Jablonec nad Nisou ve snaze zajistit dopravní obslužnost postupuje, a nadále bude postupovat, dle platných zákonů s důrazem na zachování kvality a rozsahu dopravních služeb v Jablonci nad Nisou a na Jablonecku. Věříme, že se nám to, i přes všechny obstrukční aktivity, podaří.

primátor Jiří Čeřovský

Vytvořeno 11.11.2020 14:23:10 | přečteno 1462x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace , mhd